EXCLUSIV Finalul încins de la Chindia - Concordia a lăsat urme. Un jucător a avut nevoie de ambulanţă

Probleme după Chindia - Concordia. Un jucător de la oaspeţi s-a simţit rău şi a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Formaţia Chindia Târgovişte a câştigat, duminică, la lovituri de departajare barajul cu echipa de eşalon secund Concordia Chiajna, astfel că se menţine în Liga 1.

Presiunea a fost enormă la barajul Chindia - Concordia. Drept dovadă, Cătălin Alexe de la Chiajna a avut nevoie de ambulanţă. Fotbalistul a făcut un atac de panică şi i s-a făcut rău în vestiar potrivit Orange Sport. Medicii au intervenit şi i-au făcut o perfuzie.

În celălalt meci de baraj se întâlnesc Dinamo şi Universitatea Cluj, scor 2-0 în tur pentru clujeni.

Concordia Chiajna s-a clasat pe locul 5 în Liga 2 şi Chindia Târgovişte pe locul 13 în Liga I, iar Universitatea Cluj a terminat pe locul 3 în Liga 2 şi Dinamo Bucureşti pe locul 14 în Liga I.

Afla mai multe despre: concordiachindiaatac de panica catalan alexe