EXCLUSIV | MM Stoica a urmărit partida Bayern - Barcelona! La ce concluzie a ajuns: ”Nu au şanse la câştigarea trofeului”

Bayern Munchen a învins-o pe Barcelona cu 2-0, în meciul care a marcat revenirea lui Robert Lewandowski pe Allianz Arena, din postură de adversar.

Bayern Munchen a înscris cele două goluri ale victoriei în decurs de numai patru minute, la începutul reprizei secunde, prin Hernandez şi Sane.

Robert Lewandowski (34 de ani) a revenit pe stadionul din Munchen la nici două luni de la momentul transferului de la Bayern la Barcelona, pentru meciul dintre cele două echipe din UEFA Champions League.

MM Stoica, managerul general de la FCSB, a urmărit partida Bayern - Barcelona. MM nu a fost deloc impresionat de jocul lui Bayern!

”Bayern nu îmi place. Îl aveau pe Robert Lewandowski anut trecut, acum nu îl mai au nici pe el. Nu pare să se înscrie cu şanse reale la câştigarea trofeului”, a declarat MM Stoica pentru Orange Sport.

În urma acestui rezultate, Bayern Munchen este lider în Grupa C, cu 6 puncte, fiind urmată de Barcelona - 3 puncte, Inter Milano - 3 puncte şi Viktoria Plzen - 0 puncte.

Rezultatele înregistrate, marţi seară, în meciurie etapei a doua din grupele Ligii Campionilor:

• Grupa A: FC Liverpool – Ajax Amsterdam 2-1 (Salah 17, Matip 89 / Kudus 27)
  • Grupa B: FC Porto – FC Bruges 0-4 (Jutgla 15 penalti, Sowah 47, Skov Olsen 52, Nusa 89)
  • Grupa B: Bayer Leverkusen – Atletico Madrid 2-0 (Andrich 84, Diaby 87)
  • Grupa C: Bayern Munchen – FC Barcelona 2-0 (Lucas Hernandez 50, Sane 54)
  • Grupa C: Viktoria Plzen – Inter Milano 0-2 (Dzeko 20, Dumfries 70)
  • Grupa D: Olympique Marseille – Eintracht Frankfurt 0-1 (Lindstrom 43)
  • Grupa D: Sporting Lisabona – Tottenham Hotspur 2-0 (Paulinho 90, Arthur Gomes 90+3).

Afla mai multe despre: mm stoicabayern - barcelona