EXCLUSIV | Panduru ”a pus lupa” pe un jucător de la CFR: ”Înseamnă că nu ştie nimic cu stângul... ”

CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, în deplasare, cu UTA Arad, în etapa a 13-a din Superligă.

Pentru UTA a marcat Benga (59), iar pentru CFR Cluj a punctat Boateng (32).

Basarab Panduru a urmărit partida şi vede acest 1-1, drept un rezultat echitabil.

”În etapa asta mi-au plăcut câteva echipe, reprize, chiar şi prima repriză la UTA CFR a fost bună. CFR-ul reuşeşte să marcheze în minutul 32, din corner, dar nu mă miră asta. Aici chiar se vede că un antrenor respectă cornerele, iar jucătorii nu marcheză întâmplător. Trebuie să studiezi mult adversarul ca să ştii cum să baţi acolo... si cred că asta face Dan Petrescu, studiază mult. Nu prea ai ce să îi reproşez CFR-ului azi, nici UTA-ei. Este un rezultat corect”, a declarat Basarab Panduru.

Panduru a comentat şi ratarea lui Daniel Bîrligea din minutul 14, când Manea a centrat perfect de pe partea dreaptă, dar atacantul CFR-ului a reluat cu exteriorul greşit, iar mingea a lovit transversala.

”Înseamnă că nu ştie nimic cu stângul... Dacă o să dea aşa, nu ştiu câte goluri o să dea”, a spus ironic Panduru la Orange Sport.

Ce a spus Răducioiu:

”Dacă într adevăr dădea gol ziceam că execuţia a fost bună. Este o centrare perfectă a lui Manea, el avea două soluţii: avea timp să stopeze şi să o plaseze unde vrea sau acoperea cu stângul. Dar el a ales cea mai proastă execuţie. Trebuia preluată, stopată şi putea să facă orice”.

Echipele care au evoluat:

• UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Benga, Chindriş, Abeid  (Dobrescu 90)- Cascini, Isac, Anton - Stah (Jobello 75), Postolachi (Erico 90), Otele (Batha 86); Antrenor: Ilie Poenaru
  • CFR Cluj: Scuffet - Manea, Kolinger, Yuri, Camora - Cvek, Boateng (Muhar '60), Deac (Roger '76) - Birligea (Yeboah '60), Malele (Janga '76), Petrila. Antrenor: Dan Petrescu

Afla mai multe despre: cfr clujuta arad