EXCLUSIV | Panduru, uluit! Ce s-a întâmplat în careul FCSB la faza penalty-ului: "Să ajungi în situaţia asta în minutul 95..."

Basarab Panduru şi Constantin Zotta au reacţionat, la Minutul 91, după meciul FCSB - FC Voluntari 1-1. "Pandi" s-a declarat uluit de faptul că, în minutul 95 la faza penalty-ului obţinut şi transformat de Adam Nemec, se aflau în careul de 16 metri doar trei jucători de la FCSB şi cinci de la FC Voluntari.

Panduru şi Zotta au comentat, la Orange Sport, au comentat finalul meciului FCSB - FC Voluntari 1-1, la Minutul 91.

FCSB s-a văzut egalată în minutul 90+6, dintr-un penalty obţinut şi transformat de Adam Nemec, după ce David Miculescu a deschis scorul în minutul 82. La faza penalty-ului făcut de Radunovic, FCSB avea doar trei jucători în careul propriu, în timp ce FC Voluntari a avut cinci.

Aspect care l-a uluit pe Basarab Panduru, care a comentat faza la Minutul 91. "Erau 3 jucători de la FCSB şi cinci de la Voluntari, e inadmisibil aşa ceva. Ce făceau ceilalţi? Aşteptau să plece pe contraatac în minutul 95? 3 contra 5? Să ajungi în situaţia asta în minutul 95...", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

De partea cealaltă, Constantin Zotta, specialist în arbitraj, a comentat faza penalty-ului şi a spus că arbitrul Marcel Bîrsan a luat decizia corectă: "Este corect acordat penalty. Radunovic alunecă şi, din neglijenţă, îl loveşte pe adversar. Adversarul cade, de ce? Pentru că este lovit", a spus Constantin Zotta.

FCSB - FC Voluntari 1-1, în Superligă

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, luni, pe teren propriu, cu FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a X-a din Superliga de fotbal. Ilfovenii au reuşit să egaleze în minutul 90+7, printr-un gol marcat din penalti în minutul 90+7.

Pentru FCSB a marcat Miculescu, în minutul 82, iar pentru FC Voluntari a înscris Nemec din penalti, în minutul 90+7.

În minutul 16, Matricardi a marcat, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

FCSB: Târnovanu - Boboc, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru (Oaidă '77), Edjouma, Oct. Popescu (Radaslavescu '54)- Cordea (Dulca '89), Compagno, Coman (Miculescu '54). Antrenor: Nicolae Dică

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Costin (Droppa '65), Tavares (Lopes '70), Meleke, Marrone - Raţă, Damaşcan, Florea (Nemec '64). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Edjouma '68, '86 / Raţă '26, Costin '45+1

Cartonaş roşu: Edjouma '86

Arbitri: Marcel Bîrsan - Marius Marica, Radu Ghinguleac - Sebastian Colţescu

Camera VAR: Adrian Cojocaru, Vladimir Urzică

Observatori: Vasile Bratu, Ioan Mironaş.

Afla mai multe despre: basarab pandurufcsbsuperligapenaltyfaza