EXCLUSIV | ”Rapid va termina peste Farul în clasament”. Concluzia la care a ajuns Andrei Vochin după etapa a 11-a din Superliga

Rapid

Echipa Rapid Bucureşti a învins sâmbătă, pe teren propriu, echipa Mioveni, scor 2-1, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii. Rapid are 24 de puncte şi e pe locul secund în campionat.

EXCLUSIV | ”Rapid va termina peste Farul în clasament”. Concluzia la care a ajuns Andrei Vochin după 11 etape disputate în Superliga

În minutul 8, arbitrul Mladinovici a anulat, după analiza VAR, un gol al Rapidului, înscris de Papeau. În minutul 23 Scarlatache a înscris cu o lovitură de cap la un corner. Oaspeţii au rămas în zece oameni în minutul 34, când V. Pop a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Antonio Sefer a egalat în minutul 39, iar golul victoriei giuleştene a fost înscris în minutul 87, de Luckassen.

Andrei Vochin a urmărit partida Rapid - CS Mioveni şi a ”citit” jocul giuleştenilor: ”Îşi doresc puncte, câştigă italieneşte!”.

”Rapidul poate e prea devreme ce spun, dar ştie foarte bine ce vrea, şi face bine ce face. Ei îşi doresc puncte. Victoriile Rapidului sunt victorii scurte, sunt meciuri strânse, adversarii nu au foarte mari ocazii, nici Rapidul nu excelează, dar au demonstrat că ştiu să castige italieneşte. Din acest motiv, cred că vom avea un campionat palpitant. Rapid va termina peste Farul în clasamentul la final”, a declarat Andrei Vochin la Orange Sport.

Rapid obţine a 8-a victorie stagională şi o egalează pe Farul în fruntea clasamentului, ambele cu câte 24 de puncte. CS Mioveni rămâne penultima, cu 6 puncte.

Au evoluat următoarele echipe:

RAPID: Moldovan - Onea, Săpunaru, Dr. Grigore (Cr. Albu 69), J. Morais (F. Ştefan 61) – Kait (Emmers 38), Crepulja, Sefer (69 Pănoiu) - Papeau, Dugandzic, Costache (Luckassen 69). ANTRENOR: Adrian Mutu

CS MIOVENI: I. Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti (Kabananga 90) - Oancea, Lixandru, V. Pop, Trif (Burlacu 85) – Blănaru (Rădescu 46), Krasniqi (Carnat 49), Buziuc (Panait 46). ANTRENOR: Flavius Stoican

Afla mai multe despre: rapidmutuandrei vochin