EXCLUSIV | Semnal de alarmă tras de Panduru după UTA - FCSB 3-1: "Hai să nu uităm acest aspect"

FCSB a pierdut meciul din deplasarea de la UTA, scor 1-3, şi a rămas la şapte puncte în spatele liderului Farul Constanţa.

Cu probleme de lot, FCSB a improvizat în deplasarea de la Arad. Basarab Panduru a analizat jocul vicecampioanei României şi a tras primele concluzii după înfrângerea suferită de roş-albaştri la UTA.

"Dacă trebuie să joace Coman şi Tavi Popescu, trebuie să laşi pe cineva pe bară. N-ai avut vârf de atac, Compagno e suspendat, Omrani e accidentat. Nu le-a ieşit nimic celor de la FCSB. UTA trebuie felicitată, a jucat fotbal.

Să nu uităm că FCSB a întâlnit o echipă care a avut multe meciuri fără victorie. Cei de la UTA au avut atitudine, din fiecare duel, cel care ieşea mai şifonat era fotbalistul FCSB-ului" , a declarat Basarab Panduru.

UTA - FCSB 3-1

UTA Arad a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 3-1, pe FCSB, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

La Arad, gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Tamm, în minutul 14. Florinel Coman a egalat rapid, în minutul 18, însă arădenii au marcat de două ori în repriza secundă, prin Postolachi (min. 64) şi Ubbink (min. 78).

Fără antrenor pe bancă, FCSB a pierdut meciul şi a rămas cu 54 de puncte, pe locul 3, iar UTA e pe locul 14, cu 29 de puncte.

• UTA: Kucher - Batha, Erico, Benga (P. Anton 45), Aly Abeid – Ubbink (Stahl 84), Cascini, Roger - R. Pop (Paşcălău 84), Milosevic (Willie barbosa 84), Otele (Postolachi 57). ANTRENOR: Laszlo Balint
  • FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (Radaslavescu 83), Şut (Ovidiu Popescu 90), Edjouma (Cordea 46) - Miculescu, Fl. Coman, Oct. Popescu. ANTRENOR: Mihai Pintilii