Explicaţiile lui Coman pentru prestaţia dezamăgitoare a FCSB-ului. Ce motive a invocat mijlocaşul roş-albaştrilor

Florinel Coman a marcat pentru FCSB, însă vicecampioana României a cedat în deplasarea de la UTA, scor 1-3.

"Din cauza terenului, nu prea am putut să ne facem jocul, dar UTA a meritat să câştige în această seară.

Nu au contat discuţiile legate de antrenorul nostru, au fost alte motive, noi nu am câştigat mingea a doua, am pierdut foarte multe dueluri, dar terenul a fost foarte dificil.

Îmi pare rău şi pentru suporteri, ne-au susţinut de la început, au fost alături de noi într-o deplasare lungă, chiar îmi pare rău.

Putem reveni după un asemenea rezultat, începe o nouă săptămână, iar acum o luăm de la capăt. Dacă jucam pe o suprafaţă bună în halul ăsta, nu mai aveam ce spune, dar aşa... Urmează meciul cu Sepsi şi sper să revenim la forma pe care am arătat-o până înaintea acestui meci" , a declarat Florinel Coman.

UTA - FCSB 3-1

UTA Arad a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 3-1, pe FCSB, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

La Arad, gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Tamm, în minutul 14. Florinel Coman a egalat rapid, în minutul 18, însă arădenii au marcat de două ori în repriza secundă, prin Postolachi (min. 64) şi Ubbink (min. 78).

Fără antrenor pe bancă, FCSB a pierdut meciul şi a rămas cu 54 de puncte, pe locul 3, iar UTA e pe locul 14, cu 29 de puncte.

• UTA: Kucher - Batha, Erico, Benga (P. Anton 45), Aly Abeid – Ubbink (Stahl 84), Cascini, Roger - R. Pop (Paşcălău 84), Milosevic (Willie barbosa 84), Otele (Postolachi 57). ANTRENOR: Laszlo Balint
  • FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (Radaslavescu 83), Şut (Ovidiu Popescu 90), Edjouma (Cordea 46) - Miculescu, Fl. Coman, Oct. Popescu. ANTRENOR: Mihai Pintilii