FABULOS | Ronaldo i-a arătat lui Salah cine e "şeful"! Egipt conducea în minutul 90+2, dar Portugalia a câştigat meciul

Cristiano Ronaldo a tranşat în favoarea sa duelul cu liderul clasamentului în cursa pentru Gheata de Aur, Mohamed Salah. Portugalia s-a impus incredibil în amicalul cu Egipt, deşi africanii conduceau în momentul în care meicul a intrat în prelungiri.

Mohamed Salah a deschisc scorul în minutul 56, iar Egiptul părea să se îndrepte spre o victorie de prestigiu în faţa campionilor europeni en-titre.

Nu a fost însă de acord Cristiano Ronaldo, care a marcat o dublă în prelungiri şi a adus victoria pentru echipa sa, scor 2-1.

Ambele goluri marcate de Ronaldo au venit după lovituri de cap, în minutele 90+2 şi 90+4.

Legitimat la Liverpool, Salah este cel mai bun marcator din Europa în acest sezon, având 28 de goluri înscrise până în acest moment, ceea ce îl plasează pe primul loc în cursa pentru Gheata de Aur.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldoportugaliasalahegipt