”Faci refacere după meci sau mergi acasă?”. Chivulete, ironizat de MM Stoica după ce a dat penalty pentru Rapid | EXCLUSIV

Rapid

Formaţia Rapid a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a 27-a a Superligii.

Rapid a învins-o pe Chindia Târgovişte, scor 2-0, în runda cu numărul 27 din SuperLigă. Au marcat Dugandzic ’66 (penalti) şi Boldor ’68 (autogol). Chindia a jucat o repriză în inferioritate numerică, după ce Căpuşă a fost eliminat în minuutul 45+2.

MM Stoica nu este de acord cu penalty-ul primit de Rapid, în minutul 66. Episodul a stârnit ironii, în direct, la Orange Sport.

„Sunt foarte curios să văd dacă va fi şi după meciul ăsta vreun comentariu din partea CCA sau dacă vor fi urmări. Efectiv, eu nu înţeleg nimic din faza asta. Terenul se cam aplecase, părea că Rapid va marca. Dar de ce să dai penalty la faza aia? Băiatul ăla s-a întors cu spatele la minge...

Eu zic că Rapid îşi merită cu prisosinţă meritul în clasament, dar rămâne întrebarea. Marca fără penalty sau Căbuz făcea meciul vieţii? Ăsta nu e penalty şi nu se duce să verifice?

Ce îşi spun în cască? Singura explicaţie logică e dacă Chivulete a fost întrebat ”Ai văzut bine faza? Da, am vazut”... Sau ”faci refacere după meci sau mergi acasă? (n.r. ironic)”, a declarat MM Stoica la Orange Sport.

Echipele care au evoluat:

• Rapid: H. Moldovan – Belu Iordache, Săpunaru, Iacob, Junior Morais – Al. Ioniţă (Papeau ’58), A. Albu, Ciobanu (Emmers ‘9) – Sefer (Pănoiu ’57), Dugandzic (Luckassen ’85), Costache (Bamgboye ’85). Antrenor: Adrian Mutu.
  • Chindia Târgovişte: Căbuz – Căpuşă, Corinus, Boldor, Ad. Ioniţă (Dinu ’58) – Dulca, Vorobjovas (Perianu ’44), Akhmatov (Buş ’72) – Neguţ, Cooper (Fernandez ’46), D. Popa. Antrenor: Anton Petrea.

Afla mai multe despre: mm stoicarapid