Fără greşeală la loviturile de departajare. Bayern a trecut la penalty-uri de RB Leipzig, în Cupa Germaniei

Bayern s-a calificat în optimile Cupei Germaniei, după ce a învins la loviturile de departajare pe RB Leipzig. După 90 de minute, scorul a fost 1-1. Meciul a fost transmis pe Telekom Sport 2.

Forsberg a marcat din penalty, în minutul 68 şi RB Leipzig conducea cu 1-0, deşi era în inferioritate numerică din minutul 53, după eliminarea lui Keita.

Alcantara a evitat surpriza, egalând printr-o lovitură de cap (73). Bayern a presat, dar n-a reuşit să înscrie golul izbăvitor, iar totul s-a decis la loviturile de departajare.

Toţi cei 5 jucători ai lui Bayern au transformat: Lewandowski, Alaba, Hummels, Rudy şi Robben. Werner, de la RB Leipzig, a ratat lovitura decisivă şi le-a permis bavarezilor să meargă mai departe.

Afla mai multe despre: bayernrb leipzigrb leipzig,