FC Hermannstadt - Astra Giurgiu 1-3. Victorie pentru Astra, într-un meci decis în repriza secundă

FC Hermannstadt a pierdut pe teren propriu, scor 1-3, partida cu Astra Giurgiu. Graovac, Gheorghe şi Merloi au marcat golurile oaspeţilor, în timp ce Matricardi a punctat pentru echipa antrenată de Eugen Beza

HERMANNSTADT - ASTRA GIURGIU 1-3 (Matricardi 61/Graovac 56, Gheorghe 63, Merloi 85)

Echipele de start:

HERMANNSTADT: Cristiano - Matricardi, Dâlbea, I. Stoica - Măţel, Aosman, Alhassan, Buzan, Opruţ - Yazalde, Sebaihi

REZERVE: 1. I. Pop, 7. P. Petrescu, 15. Vodă, 19. Buzan, 26. Aralica, 28. Yazalde, 30. Sebaihi, 70. Belu, 90. Addae

ANTRENOR: Eugen Beza

ASTRA: Lazar - Raspopovic, Graovac, Jovanovic, Lamanje - Canadja, Crepulja, Wutrich - Stahl, Krpic, Riza

REZERVE: Popa, Ion, Bruno, Pahonţu, Şerban, Merloi, Balaure, V. Gheorghe, M. Montini

ANTRENOR: Eugen Neagoe

Stadion: Gaz Metan (Mediaş)

Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti)

Min 90. Ocazie pentru formaţia gazdă

Min 85. GOL ASTRA! Merloi marchează pentru 3-1 şi închide practic partida

Min 63. GOL ASTRA! Oaspeţii trec din nou în avantaj. La doar două minute după reuşita lui Matricardi,Gheorghe marchează pentru Astra Giurgiu

Min 61. GOL HERMANNSTADT! Egalează Matricardi pentru formaţia gazdă

Min 56. GOL ASTRA! Daniel Graovac deschide scorul pentru formaţia antrenată de Eugen Neagoe

Min 46. S-a reluat partida

Pauză. Scor egal între cele două formaţii

Min 33 - Ocazie pentru Hermannstadt! Matricardi este aproape de gol. Acesta a reluat cu capul, pe lângă poartă

Min 31 - Petrescu de la FC Hermannstadt este omul care dă primele emoţii defensivei oaspete. El a reluat cu capul, pe spate, dar peste poarta lui Lazar

Min 20 - Krpic putea deschide scorul pentru formaţia oaspete. Acţiune bună a lui Stahl şi centrare în faţa porţii, pe care atacantul Astrei nu a putut s-o transforme în gol

Min 18 - Prima ocazie importantă îi aparţine lui Stahl, de la Astra. Şutul său este deviat şi trece pe lângă

Min 7 -  Prima modificare la Astra: iese tânărul Riza şi intră Valentin Gheorghe

Min 1 - A început jocul dintre Hermannstadt şi Astra

Astra Giurgiu cu o victorie, azi, în deplasare ar urca pe primul loc în play-out, cu 23 de puncte.

Hermannstadt caută o victorie în play-out, echipa fiind într-o criză evidentă în ultima perioadă. Formaţia antrenată de Eugen Beza a ajuns pe ultimul loc în clasament, cu 13 puncte şi are emoţii serioase la retrogradare în eşalonul secund.