FC U Craiova 1948 nu mai bate pe nimeni! Remiză la Severin cu Gloria Buzău VIDEO AICI

Liga 2

FC U Craiova 1948 a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat duminică, pe teren propriu, cu formaţia Gloria Buzău, în etapa a XII-a a Ligii a II-a.

FC U Craiova 1948 suferă. Formaţia patronată de familia Mititelu nu a reuşit să treacă de Gloria Buzău, într-un meci disputat la Turnu Severin. A fost a treia remiză consecutivă pentru gruparea din Bănie, care venea după două rezultate de 0-0 cu ASU Timişoara şi Aerostar Bacău.

Diallo a deschis scorul în minutul 72 pentru olteni, dar Constantin Stoica a egalt cu trei minute înainte de final. Echipa gazdă a terminat meciul în inferioritate numerică după ce, în minutul 92, Ciolacu a fost eliminat.

După a treia remiză consecutivă, FC U Craiova (11 jocuri) ocupă locul I în clasamentul Ligii a II-a, cu 23 de puncte, echipa olteană fiind urmată de Dunărea Călăraşi (10), cu 20 de puncte şi de ASU Poli Timişpara (11), tot cu 20 de puncte.

Gloria Buzău ocupă locul 11, cu 16 puncte, la egalitate cu Rapid, de pe locul 12, şi cu Turris, de pe locul 10.

Afla mai multe despre: fc u craiova 1948gloria buzăuliga 2