FCSB a învins-o pe FC Voluntari. Bîrligea a debutat în amicalul roş-albaştrilor

FCSB a câştigat cu 3-0 partida amicală disputată sâmbătă, împotriva celor de la FC Voluntari.

FCSB, victorie în amicalul cu Voluntari

Golurile roş-albaştrilor au fost reuşite de Valentin Creţu (6), Baba Alhassan (36) şi Marius Ştefănescu (75).

Pentru FCSB au debutat, în acest joc, noile achiziţii Daniel Bîrligea şi Mihai Popescu, primul fiind coautor la golul lui Ştefănescu.

• FCSB a evoluat în prima repriză în următoarea formulă de echipă: Udrea - Creţu, Chiricheş, Alecsandroaie, Panţîru - Şut, Alhassan - Baeten, Oct. Popescu, Miculescu - Tănase.
  • În a doua repriză, echipa trimisă în teren de Elias Charalambous a fost următoarea: Vlad - Pantea, M. Popescu, Dawa, Pădurariu - Alhassan, Baeten - Ştefănescu, L. Phelipe, Popa - Bîrligea.

Pe parcursul celei de-a doua părţi, Damaşcan l-a înlocuit pe Baeten.

În timp ce,  FC Rapid a pierdut cu CS Mioveni, scor final 1-2. Golurile au fost marcat de Hasani (41), respectiv Duţan (3) Pozatzidis (32)

Afla mai multe despre: fcsbfc voluntaribîrligea