FCSB a mai cucerit un titlu de campioană. Echipa lui Becali a câştigat dramatic trofeul la U17 cu un gol marcat în final de David Popa

FCSB şi Farul Constanţa şi-au disputat, la Centrul Naţional de Fotbal Buftea, trofeul Cupei Elitelor U17.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

FCSB a reuşit să îşi adjudece trofeul după un gol reuşit de David Popa în minutul 89 al partidei.

În semifinalele competiţiei, FCSB a trecut de UTA cu 2-1, în timp ce Farul s-a impus în faţa celor de la AFK Csikszereda, scor 6-1.

• FCSB: 32.Marc Rădulescu – 22. Silviu Şoşu, 4. Matei Manolache, 21. Vasile Tătaru, 17. Ricardo Pădurariu – 26. Laszlo Matyas-cpt., 10. Robert Necşulescu (7. Andrei Gogescu 59′), 11. Denis Colibăşanu (8. Daniel Panait 80′) – 25. David Popa, 9. Luca Ilie (19. Nicolas Costache 80′), 30. Mihai Toma (23. Răzvan Ianculescu 90’+4)
    Antrenor: Ionuţ Ilie
    Rezerve: 1. Matei Popa – 28. Raul Alecsandroaie, 33. Răzvan Pană, 77. Andrei Roşu, 98. Denis Ciocîrlan
  • Farul Constanţa: 1. Andrei Maer – 2. David Pătru, 5. Rareş Munteanu, 6. Ricardo Căldăraru, 3. Dragoş Ripeanu-cpt., 8. Dan Nechifor, 4. Alexandru Marchidan, 10. Andreas Birbic (20. Andrei Oancea 70′) – 7. Darius Păun (17. Ianis Avrămescu 70′), 9. Eric Somandru, 11. Cristian Sima
    Antrenor: Dan Ochia
    Rezerve: 12.  David Barbu – 14. Eduard Bruca, 15. Raul Cornei, 16. Mihai Coman, 19. Mateo Manea, 21. Matei Berchez, 22. Costyn Gheorghe

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange