You are here:

FCSB a pornit la drum în noul sezon! Prima apariţie a lui Labonne şi situaţia jucătorilor care au lipsit de la vizita medicală

FCSB a pornit la drum în noul sezon! Prima apariţie a lui Labonne şi situaţia jucătorilor care au lipsit de la vizita medicală

FCSB

Comentarii

FCSB a efectuat vizita medicală înaintea noului sezon. Ronny Labonne şi-a cunoscut colegii, iar mai mulţi jucători importanţi au absentat.

FCSB s-a reunit pentru noul sezon! Un transfer nou şi-a cunoscut colegii, iar mai mulţi titulari au lipsit

FCSB a dat startul pregătirilor pentru noul sezon. Jucătorii campioanei s-au prezentat luni la vizita medicală, primul pas înaintea cantonamentului programat în Olanda. La reunire a fost prezent şi unul dintre noile nume din lot, Ronny Labonne, care şi-a cunoscut colegii şi urmează să efectueze primele şedinţe de pregătire sub comanda lui Marius Baciu.

După aproximativ trei săptămâni de vacanţă, majoritatea fotbaliştilor au revenit la baza echipei pentru testele medicale. În perioada următoare, lotul va intra în programul normal de pregătire, iar între 26 iunie şi 10 iulie va efectua un stagiu de pregătire în Olanda.

Cine a fost prezent la reunirea FCSB

La vizita medicală au participat, printre alţii, M. Popa, Udrea, Rareş, Creţu, Ronny Labonne, Duarte, Dawa, Dăncuş, Radunovici, Pantea, Pădurariu, Lixandru, Ofri Arad, Cisotti, Toma, David Popa, Octavian Popescu, Politic, Stoian, Bîrligea şi Avram.

Ronny Labonne s-a aflat pentru prima dată alături de lotul roş-albaştrilor după transferul său şi a intrat deja în programul echipei.

Cinci jucători importanţi au lipsit de la reunire! 

FCSB nu s-a putut baza pe un lot complet la primul apel al verii. Florin Tănase, Mihai Popescu şi Ştefan Târnovanu au primit câteva zile suplimentare de vacanţă după acţiunile echipelor naţionale şi urmează să se alăture lotului în perioada următoare.

Absent a fost şi Joao Paulo, convocat la naţionala statului Capul Verde pentru participarea la Cupa Mondială din 2026.

De asemenea, David Kiki şi Daniel Graovac nu s-au prezentat la reunire, cei doi nemaifiind în planurile clubului pentru sezonul viitor.

Un alt nume important care a lipsit este Siyabonga Ngezana. Fundaşul sud-african se află în proces de recuperare după accidentarea suferită, însă situaţia sa nu ridică semne de întrebare. Potrivit declaraţiilor oferite recent de Mihai Stoica la Prima Sport, Ngezana nu va reveni la Bucureşti şi va merge direct în cantonamentul din Olanda, unde se va alătura lotului pregătit de Marius Baciu.

Mai mulţi jucători au părăsit deja echipa

Faţă de finalul sezonului trecut, lotul FCSB a suferit şi câteva modificări importante. Darius Olaru, Mamadou Thiam, Baba Alhassan, Vlad Chiricheş şi Lukas Zima nu au fost prezenţi la reunire după despărţirea de club.

În următoarele zile, conducerea aşteaptă revenirea tuturor jucătorilor aflaţi încă în vacanţă, astfel încât lotul să fie complet pentru plecarea în cantonamentul din Olanda. După-amiază, începând cu 17:30, fotbaliştii de la FCSB vor participa la primul antrenament al verii, la Baza Sportivă FCSB.

Afla mai multe despre: fcsblotvizita medicalăronny labonnengezana 

viewscnt
Articole similare