FCSB, demonstraţie de forţă în primul amicel al verii! Echipa lui Toni Petrea a câştigat cu 6-0

FCSB a câştigat fără nicio emoţie primul amical al verii, scor 6-0 cu FC Sfântul Gheorghe, ocupanta locului 4 din campionatul Republicii Moldova.

FCSB a tranşat meciul din primele 10 minute, după Adrian Şut a marcat în minutul 7, iar Andrei Cordea, care ar fi pe picior de plecare, după doar 2 minute. În minutul 28, Ianis Stoica a facut 3-0, după ce a marcat cu capul din centrarea lui Coman.

În repriza secundă, FCSB a dominat din nou, chiar dacă Toni Petrea a schimbat complet echipa. Dumiter a maarcat din penalty, iar Mamut a punctat şi el în minutul 57. Tabela a fost închis de Dumiter, care a făcut dubla în minutul 90+2.

Jucătorii care au evoluat la FCSB în ambele reprize:

Echipa de start FCSB: A. Vlad - Ov. Popescu, Dawa, Haruţ, Şuteu - Şut - Tănase, Musi - Cordea, I. Stoica, Coman

Echipa FCSB în repriza a doua: Ducan - V. Creţu, Lixandru, Fl. Achim, S. Şerban - Edjouma, Perianu - Dumiter, Oaidă, M. Tănasă - Mamut

Afla mai multe despre: fcsb-amicale-liga 1