FCSB - Dinamo | Trebuia eliminat Janusz Gol? Perianu, lovit cu cotul violent de dinamovist sub ochii centralului VIDEO

Centralul Radu Petrescu a luat o decizie importantă în prima repriză a meciului FCSB - Dinamo, atunci când Ovidiu Perianu a fost lovit cu cotul de Janusz Gol.

LIVE VIDEO | FCSB - Dinamo, pe Telekom Sport 1 şi Telekomsport.ro

O fază care ar fi putut influenţa decisiv derby-ul dintre FCSB şi Dinamo a avut loc în minutul 17. FCSB a deschis scorul prin Florin Tănase, în minutul 8, iar gazdele au făcut 2-0 prin Iulian Cristea în minutul 17.

Totuşi, cu patru minute înainte, Dinamo a avut emoţii. La un duel pentru balon, Janusz Gol l-a lovit cu cotul în figură pe Ovidiu Perianu, care a căzut secerat.

Totul s-a petrecut sub ochii centralului Radu Petrescu, cel care nu a arătat nici măcar cartonaşul galben.

Afla mai multe despre: fcsb dinamofcsbdinamojanusz golperianu