”FCSB trebuia să primească gol! Rezultatul e unul corect” Basarab Panduru a criticat dur strategia oaspeţilor după egalul cu Petrolul | EXCLUSIV

FCSB a terminat la egalitate, scor 2-2, duelul de la Ploieşti cu Petrolul.

Liderul din Superligă a condus cu 2-0, însă nu a fost suficient pentru a lua toate cele 3 puncte la Bucureşti. ”Lupii galbeni” au forţat pe final de meci şi au reuşit să egaleze chiar în minutul 90+7, din penalty.

Basarab Panduru, expertul Orange Sport, a criticat strategia FCSB-ului, care a renunţat la orice intenţie ofensivă pe final de meci, lucru care i-a costat victoria.

”Rezultatul trebuia să fie aşa! FCSB trebuia să primească gol. Nu e posibil ca după ce ai 2-0 să nu vrei să joci nimic. În alte dăţi ţi-a mai ieşit, dar nu e pentru prima dată când nu dai golul de 3-0, deşi ai avut şansa. Până în minutul 70 Petrolul nu a existat.

Din minutul 70 până la final însă, s-a dovedit că rezultatul e unul meritat. Petrolul a avut o mulţime de ocazii! Când nu vrei să joci fotbal, aşa e corect să fie”, a declarat Basarab Panduru la Orange Sport.