FCSB - West Ham 0-3. Un nou meci de coşmar pentru băieţii lui Pintilii în Conference League! Echipa bucureşteană a terminat pe ultimul loc în grupă

Echipa engleză West Ham United a câştigat joi, la Bucureşti, scor 3-0, meciul disputat în compania formaţiei FCSB, în etapa a şasea a grupelor Conference League.

Fornals a deschis scorul în minutul 40, plecând dintr-o poziţie suspectă de ofsaid. În minutul 56 englezii au mărit avantajul, după o lovitură de cap a lui Mubama, deviată în plasă de Dawa. Golul de 3-0 a fost marcat în minutul 65, la o greşeală a lui Târnovanu, de care a profitat Fornals.

FCSB se clasează pe ultimul loc în grupa B a Conference League, cu 2 puncte, şi a fost eliminată din cupele europene.

FCSB - West Ham 0-3 (Fornals 40, 65, Mubamba 56)

Echipele de start:

FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Bouhenna, Radunovic - Edjouma, Dulca, Oaidă - Cordea, Compagno, Oct. Popescu
Rezerve: Vlad - Creţu, Coman, Stoica, Dumiter, Boboc, Olaru, Radaslavescu, Rusu
West Ham: Areola - Coufal, Johnson, Ogbonna, Aguerd - Lanzini, Coventry, Downes, Scarles - Fornals, Mubamba
Rezerve: Randolph, Hegyi - Ashby, Swyer, Forsan, Potts, Forbes, Casey, Clayton, Orford

Min 90+2. Final de meci!

Min 65. GOOOOOOL West Ham! Târnovanu a respins o minge, iar Fornals a trimis mingea în poartă!

Min 56. GOOOOOL West Ham! Mubamba a trimis mingea cu capul către poartă, iar mingea deviată de Dawa a intrat în poartă!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45. Final de primă repriză!

Min 40. GOOOOOOL West Ham! Fornals a trimis perfect din prima, după o pasă lungă!

Min 34. Ocazie mare West Ham. Downes deviază către poartă, dar Târnovanu are un reflex incredibil.

Min 22. Dublă ocazie West Ham! Mubamba trage din faţa porţii, iar Târnovanu respinge. Mingea ajunge la un jucător de la West Ham, care trage din nou, dar portarul FCSB-ului este din nou la post!

Min 1. A început meciul!

FCSB - West Ham United, meci contând pentru etapa a 6-a a Grupei B din UEFA Conference League, este programat, joi, 3 noiembrie, de la ora 22:00, pe Arena Naţională din Capitală. Meciul este, în format LIVE TEXT, pe orangesport.ro.

FCSB nu mai are nici o şansă la calificarea în „primăvara europeană”, în timp ce West Ham United este virtual câştigătoare a grupei, asigurându-şi, astfel, participarea direct în optimile de finală ale competiţiei.

FCSB a acumulat doar două puncte până acum, după remizele cu Anderlecht, 0-0 (a) şi 2-2 (d), şi va rămâne ultima clasată indiferent de rezultatul de azi, de pe teren propriu, cu West Ham.

• Duminică, de la ora 21:00, FCSB joacă, pe Arena Naţională, derby-ul cu Rapid, în direct la Orange Sport 1.

În tur, West Ham United s-a impus în faţa celor de la FCSB cu scorul de 3-1, prin golurile marcate de Jarrod Bowen 69, Emerson Palmieri 74 şi Michail Antonio 90, respectiv, Andrei Cordea 34.

Nicolae Dică (42 de ani) şi-a dat demisia de la FCSB, iar echipa a rămas acum fără antrenor.

Afla mai multe despre: fcsbwest-ham