Final incendiar pe Anfield! Liverpool a reuşit o revenire de senzaţie. Chelsea, succes important cu Brighton

Premier League

Liverpool s-a impus pe teren propriu cu scorul de 4-3 împotriva lui Fulham, într-un meci din etapa a 14-a din Premier League.

"Cormoranii" au avut parte de un meci dificil împotriva lui Fulham. Formaţia antrenată de Jurgen Klopp a deschis scorul în minutul 20, după ce Bernd Leno a comis un autogol.

Jucătorii lui Fulham nu au stat pe gânduri şi au egalat la doar patru minute distanţă, prin reuşita fostului jucător de la Liverpool, Harry Wilson.

Liverpool a revenit în avantaj în minutul 38, prin golul lui Mac Allister. Fulham a egalat în prelungirile primei reprize, prin olandezul Kenny Tete.

Fulham a trecut în avantaj pentru prima oară în meci, în minutul 80, după golul lui De Cordova-Reid.

Finalul de meci a fost interzis cardiacilor, japonezul Endo a marcat din pasa lui Mohammed Salah în minutul 87, restabilind egalitatea pe tabelă.

"Cormoranii" nu s-au mulţumit cu un egal, iar în minutul 88, Trent Alexander-Arnold a marcat golul de trei puncte, iar Liverpool s-a impus cu scorul de 4-3.

Chelsea a obţinut o victorie importantă pe Stamford Bridge, cu Brighton. Echipa lui Mauricio Pochettino a marcat două goluri în patru minute, Fernandez şi Colwill au marcat pentru "albaştrii" în prima repriză. Buonanotte a redus din diferenţă în minutul 43.

Conor Gallagher a fost eliminat la doar două minute de golul "pescăruşilor" după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Chelsea s-a desprins la două goluri diferenţă după golul lui Enzo Fernandez, din penalty. Băieţii lui Roberto De Zerbi au marcat ultimul gol al partidei în minutul 90+2. Joao Pedro a înscris din pasa lui James Milner.

Rezultatele meciurilor din Premier League:

• Bournemouth 2-2 Aston Villa
  • Chelsea 3-2 Brighton
  • Liverpool 4-3 Fulham
  • West Ham 1-1 Crystal Palace

Manchester City primeşte vizita lui Tottenham în ultimul meci al etapei, de la ora 18:30, pe Orange Sport 1.

Afla mai multe despre: premier leagueliverpoolchelseabrightonfulham