Fiorentina a pierdut finala Conference League. Vincenzo Italiano: ”Băieţii au fost distruşi”

Echipa engleză West Ham United a învins miercuri seara, la Praga, scor 2-1, formaţia italiană AC Fiorentina, în finala Conference League. West Ham a câştigat trofeul printr-un gol marcat în minutul 90.

Antrenorul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a declarat, miercuri seară, că jucătorii săi sunt distruşi după ce au pierdut finala Conference League.

"Am pierdut două finale în care am jucat foarte bine şi este păcat. În seara asta, sincer, nu mi-am imaginat că se poate termina aşa. Am jucat bine, am avut ocazii, am egalat imediat după un penalti.. Am reacţionat, am avut o ocazie mare prin Mandragora. Apoi a venit o minge la mijloc, nu am făcut mişcarea corectă în apărare şi s-a terminat. Băieţii au fost distruşi", a spus el.

Echipele care au evoluat:

• AC FIORENTINA: Terraciano – Dodo, Milenkovic, Ranieri (Igor 84), Biraghi (cpt) – Bonaventura, Amrabat, Mandragora (Barak 90+3) – Nicolas Gonzalez, Jovic (A. Cabral 46), Kouame (Saponara 62). ANTRENOR: Vincenzo Italiano.
  • WEST HAM UNITED: Areola – Coufal, Zouma (Kehrer 61), Aguerd, Emerson – Soucek, Rice (cpt), Lucas Paqueta – Bowen, Antonio (Ogbonna 90+4), Benrahma (Fornals 76). ANTRENOR: David Moyes.

Afla mai multe despre: west hamfiorentinaconference leaguepraga