Florin Drăgan, dezamăgit după remiza cu Hermannstadt + Cum explică forma slabă a lui Bauza

FC U Craiova

Echipa FCU Craiova 1948 a terminat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, meciul cu formaţia FC Hermannstadt, în etapa a 15-a din Superligă.

Craiova a deschis scorul prin Bahassa, care a înscris în minutul 51 din pasa lui Bauza. Sibienii au egalat în minutul 82, prin Paraschiv.

Florin Drăgan a condus echipa pentru meciul cu FC Hermannstadt.

”Eu zic că a fost o greşeală. Mergem înainte, ne pare rău că nu am reuşit să luăm cele trei puncte. Bauza nu mai e jucătorul care era, vine după o accidentare gravă şi probabil că l-a afectat. Acum a venit din nou un rezultat de egalitate, nu e uşor. Suntem într-o situaţia delicată, aşteptăm. Uşor, uşor sperăm să ne revenim. Sunt fani pătimaşi, iubesc echipa şi îi înţeleg şi pe ei”, a declarat Florin Drăgan după meci.

Echipele care au evoluat:

• FCU CRAIOVA: R. Popa - Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert – Asamoah (G. Iancu 87), Achim – Sidibe (Van Durmen 67), Bauza, Bahassa (Chiţu 80) - G. Ganea. ANTRENOR: Paul Răducan
  • HERMANNSTADT: Letica - Butean, Bejan, I. Stoica, Opruţ - Răuţă (Sota Mino 58), Biceanu – Balaure (P. Petrescu 80), Baba Alhassan (Babic 72), Oroian (C. Popescu 58) - D. Paraschiv. ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

Afla mai multe despre: fc u craiova 1948fc hermannstadt