Florin Lovin îl arată cu degetul pe Larie după U Cluj - Farul: ”A făcut o greşeală gravă!” | EXCLUSIV

Farul Constanța

Echipa U Cluj a învins miercuri, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia campioană Farul Constanţa, în etapa a 29-a din Superligă.

Florin Lovin, reacţie după U Cluj - Farul

La Cluj, cele două echipe au avut pe rând ocazii, dar gazdele au reuşit să deschidă scorul, în minutul 34, prin Dan Nistor, care a profitat de o gafă monumentală a lui Larie. În minutul 47 Roguljic a scăpat singur cu Buzbuchi, dar a şutat slab şi portarul Farului a respins.

Clujenii au jucat ultimele două minute ale prelungirilor în zece, după eliminarea lui Ganea, dar s-au impus cu 1-0 şi se află pe locul 6, cu 38 de puncte. Farul ocupă poziţia a 5-a, având 41 de puncte.

Florin Lovin a urmărit partida şi este dezamăgit de prestaţia formaţiei lui Gică Hagi, mai ales, de căpitanul Ionuţ Larie.

”Farul continuă seria asta, jocuri slabe, mă aşteptam după gol să îi domine. De remarcat frumuseţea sistemului play-out/play-off. Farul doar 3 puncte le mai trebuie, teoretic nu ar trebui să fie probleme.

(n.r. greşeală Larie) E o greşeală gravă, de poziţionare, te aştepţi mult mai mult pentru că are experienţă. Această greşeală este oglindă a ce joaca Farul în ultima perioadă”, a declarat Florin Lovin.

Echipele care au evoluat:

• U CLUJ: Gorcea - Chipciu, Masoero, B. Mitrea, Roger – Silaghi (Pănoiu 68), G. Simion (Fossati 90+1), Bic, Roguljic (Doukoure 68), Nistor - D. Popa (Anselmo 71). ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabău
  • FARUL: Buzbuchi – Larie (Dussaut 53), M. Popescu, D. Queiros (Nedelcu 53) – K. Boli (R. Deaconu), Vînă, Grameni (I. Cojocaru 71), Kiki - Cr. Ganea, L. Munteanu, Budescu (Rivaldinho 62). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Afla mai multe despre: farulflorin lovinu cluj