Florin Pârvu a tras concluzia după înfrângerea cu Farul + L-a felicitat pe Gică Hagi

Petrolul

Formaţia Farul Constanţa a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii.

Golurile au fost marcate de Munteanu ’28 şi Alibec ’58 (penalti).

Florin Pârvu, antrenorul echipei Petrolul, a vorbit despre înfrângerea de azi.

”Felicit Farul, a făcut un meci foarte bun. Am făcut o greşeală în prima repriză, în repriza a doua am început bine, dar după a intervenit VAR-ul şi a dat penalty. Eu zic că este o victorie meritată a Farului. Am suferit mult la pasul final, le-am zis să avem mai multă personalitate. Asta e.

Mergem înainte şi sperăm ca meciul următor să obţinem punct sau puncte. Avem suspendaţi şi la meciul următor. Trebuie să gestionăm bine. Ne-a lipsit şi Budescu azi. Nici un fel de supărare, îmi asum în totalitate. Vom analiza!”, a declarat Pârvu după meci.

Au evoluat umătoarele echipe:

• Farul Constanţa: Aioani – Kiki (Boli ’76), Larie, M. Popescu, Borza (Sîrbu ’59) – Artean, T. Băluţă, Nedelcu (Grameni ’59) – Mazilu (Morar ’59), Alibec, L. Munteanu (Criciuma ’77).  Antrenor: Gheorghe Hagi
  • Petrolul Ploieşti: Leitner – Papp (Bratu ’66), Mathaus (Achim ’87), Meijers, Ţicu – Borţa, Seto (Purtic ’87), Jair – Budescu, Grozav, Pashov (Dumitriu ’32), Moldoveanu (Doua ’87). Antrenor: Florin Pârvu

Afla mai multe despre: petrolul