Florin Tănase, şocat de un eveniment petrecut în timpul meciului cu Gaz Metan: "Eu aşa ceva n-am mai văzut"

FCSB are o serie excelentă de 12 meciuri consecutive fără înfrângere în Liga I, dintre care 11 sunt victorii. Roş-albaştrii s-au impus şi în deplasarea de la Gaz Metan, scor 1-0, şi au venit la cinci puncte în spatele liderului CFR, care joacă duminică împotriva celor de la CS Mioveni.

"A fost o victorie muncită, din păcate, nu am reuşit să marcăm în prima repriză, astfel încât să ne facem jocul mai uşor. Ne bucurăm că în repriza secundă a venit acel gol, pentru că, dacă nu venea, sunt sigur că trăgeau de timp mai mult ca-n prima repriză. În final, suntem fericiţi că ne-am continuat seria bună de rezultate.

Am întâlnit o echipă foarte bine organizată, dar e normal. Când joci efectiv cinci minute pe repriză, aşa pare că sunt organizaţi. Le-au spus inclusiv copiilor de mingi să nu ne dea mingea când ieşea în afara terenului, eu aşa ceva n-am mai văzut. Nu cred că am mai avut o asemenea serie în niciun an, eu sper să o prelungim cât mai mult şi la final să ne bucurăm de titlu" , a spus Florin Tănase.

Gaz Metan - FCSB 0-1

FCSB a reuşit o nouă victorie în deplasare, scor 1-0, cu Gaz Metan Mediaş, în etapa a 19-a din Liga I.

Darius Olaru a marcat pentru FCSB în minutul 59.

• Gaz Metan: Octavian Vâlceanu - De Moura, Matricardi, Yuri, Dobrescu - Alceus (Irobiso '78), Junior -  Şteau (Gaşpar '78), Ronaldo Deaconu (Chamed '65), Trif (Grădinaru '65) - Morar. (Sarr '78) Antrenor: Ilie Poenaru
  • FCSB: Vlad - Creţu, Miron, Cristea, Radunovic, Oaidă (Olaru '46), Şut, Tănase - Gheorghe (Cordea '46), Dumiter (Keşeru '46), Oct. Popescu (Stoica '76). Antrenor: Anton Petrea

Afla mai multe despre: tanasefcsb