Florinel Coman, reacţie după ce a fost criticat de Gigi Becali: "Sincer, nici nu mă interesează. E greu să driblez câte patru jucători"

FCSB a pierdut meciul cu U Cluj, luni seara, scor 1-2, iar Nicolae Dică şi-a anunţat demisia imediat după partida cu ardelenii. De altfel, în urma acestui meci, Becali l-a ironizat pe Florinel Coman, iar acum mijlocaşul i-a răspuns patronului roş-albaştrilor.

"Vin, mă antrenez, stau mult mai mult pe teren, vorbesc cu colegii, dar eu sunt la fel. Am rămas acelaşi tip şi, sincer, nici nu mă interesează. E greu să driblez patru jucători şi să dau gol. Am vorbit şi cu patronul la telefon, i-am spus asta.

Trec printr-o perioadă proastă, asta este, eu acum încerc doar să rămân acelaşi fotbalist, cu acelaşi creier, să nu mi-l schimb" , a declarat Florinel Coman.

Ce a declarat Becali despre Coman

Imediat după meciul pierdut de FCSB, scor 1-2, pe terenul lui U Cluj, Gigi Becali şi-a criticat jucătorii, iar principala ţintă a fost chiar Florinel Coman.

"Coman chiar nu mai e fotbalist! După ce că a uitat fotbalul, Coman mai bate şi toate loviturile libere, din stânga, din dreapta. De 5 ani îi zic să nu mai bată cornerele pe poartă. Aţi văzut cum bate Deac? După ce că habar nu ai, mai baţi şi cornere pe poartă! El vrea să arate că ştie să dea el, că e mare fotbalist. Nu a mai dat un gol de 100 de ani..." , a declarat Gigi Becali la Prima Sport.

Universitatea Cluj a învins-o, luni seara, pe teren propriu, pe FCSB, scor 2-1, în ultimul meci al etapei a 16-a din Superligă.

Clujenii au deschis scorul în minutul 32, când Şut a pierdut balonul la un duel cu Bic, acesta i-a pasat lui Mamadou Thiam şi senegalezul a înscris cu un şut de la marginea careului. În minutul 39, Ioan Filip a profitat de o minge oprită de Edjouma şi a făcut 2-0 pentru Universitatea. Cordea a redus din diferenţă în minutul 87, dar U Cluj s-a impus cu 2-1 şi a întrerupt seria de victorii a FCSB.

• U CLUJ: Gorcea - Şt. Vlădoiu (G. Simion 64), Piţian, D. Ispas, Briceag - Ov. Bic (Fl. Ilie 87), R. Pires, I. Filip - Chipciu, Thiam (Ad. Bălan 78), L. Fulop. ANTRENOR: Eugen Neagoe
  • FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa (Haruţ 46), Tamm, Pantea (I. Stoica 66) - Edjouma, Ad. Şut (Miculescu 46), Olaru (Radaslavescu 82) - Cordea, Compagno, Fl. Coman (Oct. Popescu 46). ANTRENOR: Nicolae Dică

Afla mai multe despre: florinel comanfcsb