FOTO | Cele mai tari mesaje afişate de ultraşi la Dinamo – Steaua: ”De la Gigi sau Talpan tot mai pică… câte-un ban”galerie foto

Liga 2

Meciul dintre Dinamo şi Steaua s-a disputat pe Arena Naţională, iar suporterii s-au războit prin mesajele afişate la meci.

Dinamo a pierdut meciul cu Steaua, scor 1-2, şi a rămas cu doar şase puncte obţinute în şase etape disputate. Steaua a învins-o, vineri seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-1, pe Dinamo, într-un meci din etapa a şasea a Ligii 2.

Dinamo a condus cu 1-0, prin golul marcat de Ghezali ’41. În minutul 44, Steaua a egalat prin Pacionel. Steliştii s-au impus datorită golului marcat de Chipirliu, în minutul 50. Înainte de startul jocului au avut loc incidente între suporterii celor două echipe.

Meciul nu a fost spectaculos, totuşi, fanii s-au ridicat la înălţime, iar cei aproximativ 17 mii de suporteri au reuşit să producă o atmosferă frumoasă. Suporterii ambelor echipe au avut pregătite scenografii, dar şi bannere cu mesaje puternice.

CLICK AICI PENTR GALERIE FOTO CU MESAJELE GALERIILOR!

Ultraşii din Peluza ”Cătălin Hîldan” au dorit să le transmită celor de la CSA că echipa pe care o susţin nu este adevărata Steaua. Printre cele mai interesante bannere care au fost afişate de fanii lui Dinamo la meci sunt următoarele: