FOTO | Explozie de bucurie! Ce a făcut Daniel Bîrligea, după ce a marcat primul gol în tricoul FCSBgalerie foto

Daniel Bîrligea a marcat primul său gol în tricoul FCSB-ului, la doar a doua apariţie în tricoul campioanei României.

În minutul nouă al partidei, Ondoa, portarul camerunez al celor de la RFS, a greşit nepermis, Olaru i-a pasat lui Bîrligea, iar atacantul transferat de Gigi Becali de la CFR Cluj a trimis mingea peste adversarul său.

După ce mingea a intrat în plasă, Bîrligea s-a dus glonţ în zona băncilor de rezervă şi a sărbătorit golul alături de colegi şi de Elias Charalambous, antrenorul FCSB-ului.

În meciul precedent, cel cu Petrolul din Superliga, Bîrligea a fost înlocuit la pauză, după ce echipa sa a rămas în 10 oameni, la scorul de 1-0.