FOTO | Fanii Turciei au făcut spectacol după victoria incredibilă reuşită în faţa Suediei

Turcia a reuşit o victorie superbă în Suedia, după ce a fost condusă cu 2-0. Naţionala antrenată de Mircea Lucescu s-a impus până la urmă cu 3-2, cu un gol marcat în prelungiri.

Mircea Lucescu a reuşit prima victorie în grupele Ligii Naţiunilor, însă după un meci care i-a solicitat inima. Gazdele au deschis scorul în minutul 35, prin Thelin, iar Claesson a făcut 2-0 în minutul 49. Părea un nou rezultat negativ pentru Turcia, dar jucătorii lui Mircea Lucescu au revenit spectaculos.

Mai întâi, Calhanoglu a redus din diferenţă printr-un gol marcat în minutul 51. Apoi, în minutul 88, Akaba a egalat şi tot el a adus victoria, cu un gol marcat în minutul 90+2. La final, suporterii turci au fost în culmea fericirii şi au făcut o super atmosferă la ieşirea de pe stadion.

Afla mai multe despre: mircea lucescuturciasuedialiga natiunilor