FOTO | Oblak, gafă incredibilă în meciul cu Cadiz! Autogolul de necrezut înscris de portarul slovengalerie foto

La Liga

Atletico s-a impus cu 4-1 împotriva lui Cadiz, însă Jan Oblak a oferit o fază ruşinoasă.

Atletico a câştigat cu uşurinţă în deplasarea cu Cadiz, scor 4-1. După 0-0 la pauză, madrilenii s-au dezlănţuit în repriza secundă şi au marcat de trei ori până în minutul 76, prin Lemar, Griezmann şi Correa.

Pe final de meci, Cadiz a reuşit să reducă din diferenţă, însă meritul nu a fost al echipei gazdă. O centrare deviată  s-a dus spre poarta lui Oblak, care nu a fost atent şi a încercat să prindă, dar a deviat mingea în proprie poartă.

Gafa portarului nu a mai în final, iar Matheus Cunha a restabilit avantajul de trei goluri la secunde după autogolul lui Oblak.