Francezii l-au înfuriat pe Becali. Ce ofertă a făcut Grenoble pentru Ianis Stoica: "Ce e asta? Nu mă respecţi"

Gigi Becali a dezvăluit că Ianis Stoica nu va mai pleca de la FCSB. Patronul roş-albaştrilor a fost dezamăgit de oferta făcută de francezii de la Grenoble şi a încheiat rapid negocierile.

"Eu am cerut 2 milioane pe Ianis Stoica, iar ei au dat 250 de mii de euro. Ce e asta? Nu mă respecţi? Pa, la revedere. Rămâne sigur şi Ianis Stoica. Cum să dai 250 de mii de euro pe un jucător de 19 ani?" , a spus Gigi Becali la Pro Arena.

Grenoble, din liga secundă franceză, îl dorea pe Ianis Stoica, însă oficialii clubului din Hexagon s-au retras în urma pretenţiilor financiare ridicate ale lui Gigi Becali.

Farul - FCSB 3-1

Farul Constanţa s-a impus în meciul cu FCSB, scor 3-1. Cu acestă victorie, Farul a revenit pe primul loc în clasament.

Constănţenii au deschis scorul din penalty, prin Alibec, în minutul 23. Doukoure a majorat diferenţa în minutul 45+2. Compagno a înscris în minutul 70 primul său gol pentru bucureşteni chiar la debutul în echipă, dar în minutul 77 Grameni a închis tabela.

• FARUL: Aioani – Sîrbu (Corinus 75’), Larie, M. Popescu, Kiki - K. Doukoure, Nedelcu (Artean 43’), T. Băluţă (Borza 57’) – Casap (Grameni 57’), Alibec, L. Munteanu (Pitu 75’)
  • FCSB: Târnovanu - R. Boboc (Miculescu 59’), Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (Radaslavescu 67’), Dulca (Oaidă 46’) - Cordea, Oct. Popescu, Fl. Coman – Compagno