Gabriel Tamaş a câştigat Supercupa Israelului cu Hapoel Haifa. Fundaşul a marcat în meciul cu Be'er Sheva

Fundaşul Gabriel Tamaş a câştigat, sâmbătă, Supercupa Israelului cu Hapoel Haifa, echipa sa învingând formaţia Hapoel Be’er Sheva, scor 6-5 în urma loviturilor de departajare. În prima repriză, Tamaş a înscris un gol.

Gabriel Tamaş a marcat în minutul 26. Pentru Be’er Sheva a înscris Dilmoni (Haifa), în minutul 25, în propria poartă.

Hapoel Haifa este deţinătoarea Cupei Israelului, iar Hapoel Be’er Sheva este câştigătoarea campionatului.

Be’er Sheva s-a impus în precedentele două ediţii ale Supercupei, în 2016 şi 2017.

Afla mai multe despre: gabi tamas