Genoa, parcurs bun în Serie B. Reacţia lui Radu Drăguşin: ”Este minunat”

Echipa italiană Genoa a învins sâmbătă, pe teren propriu, formaţia Modena, cu scorul de 1-0, într-un meci din etapa a 6-a din Serie B. Jucătorul român Radu Drăguşin a fost integralist.

Radu Drăguşin a primit un cartonaş galben în minutul 76. Golul victoriei genoveze a fost înscris de Filip Jagiello, în minutul 44. Atacantul român George Puşcaş a fost rezervă neutilizată la Genoa.

Genoa se află pe locul 5 în Serie B, cu 11 puncte.

„Un joc bun din partea tuturor, o victorie foarte importantă pentru obiectivul nostru. A fost minunat să câştigăm în faţa fanilor noştri.”, a scris Radu Drăguşin pe Instagram.

A post shared by Radu Dragusin (@radudragusin5)

După şase etape disputate în Serie B, Genoa se situează pe locul al cincilea cu 11 puncte din 18 posibile. Echipa de pe Stadio Luigi Ferraris a înregistrat trei victorii, două remize şi un singur eşec până în acest moment.

Liderul clasamentului din Serie B este Reggina, cu 15 puncte. Podiumul este completat de Brescia, 15 puncte şi Frosinone, 12 puncte.

Afla mai multe despre: radu dragusingenoa