George Puşcaş a marcat din nou pentru Pisa! La ce cifre a ajuns atacantul român

Stranieri

Fotbalistul echipei Pisa, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-1, în faţa formaţiei Perugia, în etapa a XXXIV-a a ligii secunde din Italia.

Atacantul român George Puşcaş a deschis scorul în minutul 28, cu o execuţie bună şi a reuşit să îl învingă pe portarul celor de la Perugia. Puşcaş a fost titular alături de un al conaţional al lui, Marius Marin.

Pisa se află în lupta pentru promovare şi mai are nevoie de puncte în ultimele partide care au rămas din campionat.

Puşcaş a jucat până în acest moment 14 partide pentru Pisa şi a marcat 5 goluri. El este împrumutat de Reading la echipa din Serie B. Dacă echipa lui va reuşi să obţină promovarea sezonul viitor, există şanse ca Puşcaş să continue la Pisa.

George Puşcaş a jucat până în minutul 68, în timp ce celălalt român de la Pisa, Marius Marin, a fost integralist. Pisa ocupă locul 5 în clasament, cu 60 de puncte, iar Perugia este pe 9, cu 49 de puncte. Lider este Lecce, care are 65 de puncte.

Afla mai multe despre: puşcaş-serie b-pisa