George Puşcaş a primit cea mai mare notă de la Pisa chiar dacă echipa lui a pierdut la scor! ”A marcat un gol clasic!”

Fotbalistul echipei Pisa, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul pierdut, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-5, în faţa formaţiei Benevento, în Serie B.

”A marcat un gol clasic!”

Puşcaş, care a intrat pe teren în minutul 58, a marcat în minutul 85. Pentru Benevento au înscris Ioniţă ‘3, Caracciolo ’32 (autogol), Improta ’49, Fonte ’69 şi Tello ’88. Jucătorul român a ajuns la 4 goluri în cele 12 meciuri pe care le-a jucat pentru echipa din Serie B.

După această reuşită, jurnaliştii de la Tuttomercadoweb i-au acordat lui Puşcaş nota 6, aceasta fiind cea mai mare notă din echipa celor de la Pisa. Jurnaliştii italieni au menţionat şi faptul că internaţionalul român a jucat la Benevento în perioada iulie 2016 - ianuarie 2018, când a fost împrumutat de la Inter.

”Un gol clasic marcat pe un stadion unde a scris pagini de istorie. Singura notă fericită a zilei”, au scris italienii.

Pisa ocupă locul trei în clasament, cu 58 de puncte obţinute în 32 de meciuri, în timp ce Benevento este pe 5, cu 54 de puncte şi un joc mai puţin.

Afla mai multe despre: puşcaş-serie b-pisa