George Puşcaş, doar rezervă în partida cu Preston. Reading, prima victorie a stagiunii

George Puşcaş a fost doar rezervă la Reading în partida cu Preston.

Veliko Paunovic nu a apelat la George Puşcaş decât în ultimele cinci minute ale partidei dintre Reading şi Preston.

Formaţia românului s-a impus cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de Azeez şi Swift. Pentru Preston a marcat Johnson în minutul 61, din lovitură de la 11 metri.

Puşcaş a intrat în locul lui Joao în minutul 85, fiind singurul jucător introdus în teren de Paunovic.

Tehnicianul sârb a trimis în teren următorul 11: Rafael - Yiadom, Morrison, Moore, McIntyre - Laurent, Rinomhota - Azeez, Swift, Bristow - Joao.

Pentru Reading este prima victorie a stagiunii. Formaţia românului a pierdut în prima etapă, scor 2-3, pe terenul lui Stoke. Fulham, QPR, Cardiff, WBA, Bournemouth, Blackbur, Middlsebrough, Stoke, Barnsley şi Birmingham au câte patru puncte în noua sezon. Nicio formaţie nu are maxim de puncte în Championship.

Afla mai multe despre: george puşcaş