George Puşcaş nu a convins! Atacantul nu a primit notă de trecere la Reading

George Puşcaş (25 de ani) a jucat 65 de minute în partida Cardiff City - Reading (0-1).

George Puşcaş a fost titularizat de antrenorul Veljko Paunovic în deplasarea câştigată de Reading pe terenul lui Cardiff City.

Junior Hoilett a marcat singurul gol al meciului, în minutul 38. Puşcaş a fost înlocuit după 65 de minute cu Dann.

Atacantul român nu are niciun gol marcat în cele 11 etape jucate!

Publicaţia online de casă a celor de la Reading, „GetReading”,  i-a acordat fotbalistului român cea mai mică notă dintre jucătorii lui Veljko Paunovic – nota 4.

Românul nu a convins cu prestaţia din meciul de ieri.

George Puşcaş este la prima experienţă în Anglia, unde a ajuns în 2019, după ce s-a transferat de la Palermo. Atacantul român nu are niciun gol marcat în cele 11 etape jucate!

Reading este pe locul 10 în campionat, cu 16 puncte după 11 meciuri. Lider este Bournemouth, cu 25 de puncte, urmată de West Bromwich şi Coventry cu câte 22 de puncte. Puşcaş a fost convocat la echipa naţională pentru meciurile cu Germania şi Armenia.

Puşcaş a fost convocat de Mirel Rădoi la naţionala României, după ce la precedenta acţiune a fost lăsat acasă.

România joacă pe 8 octombrie cu Germania, în deplasare şi pe 11 octombrie, pe teren propriu, cu Armenia. Naţionala ocupă locul trei în grupă cu 10 puncte, unul mai puţin decât Armenia şi cinci mai puţine decât Germania, liderul grupei.

Lotul României pentru meciurile cu Germania şi Armenia din preliminariile CM 2022

Portari: Marian Aioani (Farul Constanţa, 0/0), Horaţiu Moldovan (FC Rapid 1923, 0/0), Florin Niţă (Sparta Praga/Cehia, 9/0), Andrei Vlad (FCSB, 1/0);

Fundaşi: Nicuşor Bancu (Universitatea Craiova, 19/0), Andrei Burcă (CFR Cluj, 6/0), Vlad Chiricheş (Sassuolo/Italia, 66/0), Cristian Manea (CFR Cluj, 12/2), Ionuţ Nedelcearu (Crotone/Italia, 18/2), Andrei Raţiu (Huesca/Spania, 2/0), Adrian Rus (Fehervar/Ungaria, 8/0), Alin Toşca (Gaziantep F.K./Turcia, 26/1);

Mijlocaşi: Alexandru Albu (FC Rapid 1923, 0/0), Alexandru Cicâldău (Galatasaray/Turcia, 17/2), Andrei Cordea (FCSB, 2/0), Ianis Hagi (Glasgow Rangers/Scoţia, 20/1), Răzvan Marin (Cagliari/Italia, 33/2), Alexandru Maxim (Gaziantep F.K./Turcia, 48/6), Valentin Mihăilă (Parma/Italia, 3/1), Alexandru Mitriţă (PAOK/Grecia, 14/2), Olimpiu Moruţan (Galatasaray/Turcia, 0/0), Dragoş Nedelcu (Fortuna Dusseldorf/Germania, 4/0), Nicolae Stanciu (Slavia Praga/Cehia, 50/11);

Atacanţi: Andrei Ivan (Universitatea Craiova, 9/1), Claudiu Keşeru (FCSB, 44/13), George Puşcaş (Reading/Anglia, 23/8).

Mircea Rednic s-a supărat pe Mirel Rădoi: ”Stai, măi, frate! După ne mirăm că suntem în situaţia asta”. De la ce a pornit totul

Afla mai multe despre: george puscasreadingnationala romaniei