Ghinion teribil pentru Cosmin Olăroiu. Al Sharjah a fost egalată în minutul 90+6 şi a ratat calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor Asiei

Al Sharjah, echipa din Emiratele Arabe Unite antrenată de Cosmin Olăroiu, a ratat calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor Asiei, după ce a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu Al Hilal (Arabia Saudită), în etapa a V-a, penultima, a Grupei A.

Gazdele au condus cu 2-0, prin reuşitele lui Camara '5 şi Rashid '45+1. Oaspeţii au revenit în repriza a doua, după ce au marcat Al Mufarrij '78 şi Al Dawsari '90+6 (p).

În celălalt joc al grupei, Al Rayyan (Qatar) a trecut, pe teren propriu, cu 1-0, de Istiqlol Duşanbe (Tadjikistan).

Clasamentul Grupei A este următorul: Al Hilal – 13 puncte, Al Rayyan – 10, Al Sharjah – 5, Duşanbe – niciun punct.

În optimi se califică echipele de pe primul loc din fiecare grupă şi cele mai bune trei formaţii de pe locurile secunde.

În optimi a acces echipa saudită Al Shabab, antrenată de Marius Şumudică, care va încheia Grupa B pe primul loc.

Afla mai multe despre: olaroiu