Ghinion teribil pentru Cosmin Olăroiu într-un meci cu şase goluri în campionatul Chinei VIDEO

Fotbal

Jiangsu Suning, formaţia antrenata de Cosmin Olăroiu a remizat în etapa cu numărul 11 din China.

Olăroiu rămâne pe locul 2 în campionatul chinez după ce echipa sa a terminat la egalitate, 3-3 cu Guangzhou R&F.

Jiangsu Suning a avut ghinion în partida contra echipei antrenate de fostul mare internaţional olandez, Giovanni van Bronckhorst.

Formaţia lui Olăroiu a fost condusă din minutul 5 după ce Saba a transformat o lovitură de la 11 metri acordată uşor de arbitru. Ivan Santini în minutul 27 şi Alex Teixeira după pauză au întors meciul în favoarea echipei lui Olăroiu.

Mai mult, în minutul 55, Jiangsu şi-a concretizat dominarea şi a marcat a treia oară prin Eder Martins.

În ciuda faptului că a controlat clar partida, iar Olăroiu a încercat să închidă meciul, Jiangsu a fost pedepsită în minutele de prelungire. În minutul 90, Ji Xiang a marcat în propria poartă, iar în ultimul minut de prelungiri, oaspeţii au egalat prin Chang Feiya.Jiangsu Suning este a doua în seria din care face parte în această ediţie a campionatului chinez d fotbal. În etapa viitoare, trupa lui Olăroiu are o deplasare dificilă la Shenhua, ocupanta poziţiei a patra în clasament.

Afla mai multe despre: cosmin olăroiu