Gică Hagi şi-a apărat fotbalistul la conferinţa de presă: „Are cele mai multe goluri! Un singur lucru vreau să vă spun”

Farul Constanța

Gică Hagi i-a luat apărarea lui Rivaldinho, atacantul de la Farul, în timpul unei conferinţe de presă.

Rivaldinho a marcat în remiza Farului, scor 2-2, cu UTA, iar unul dintre reporterii prezenţi la conferinţa de presă de după meci a ţinut să-i amintească că a fost primul gol după un an de zile pentru atacantul brazilian, fiul marelui Rivaldo, acţionar la „marinari”.

Gică Hagi nu a „gustat” din remarcă şi a sărit imediat în apărarea lui Rivaldinho, explicând că fotbalistul mai are nevoie de timp pentru a reveni la cea mai bună formă fizică.

„Eu ştiu că voi vreţi să faceţi jocul, dar eu vă spun un singur lucru. Rivaldinho are cele mai multe goluri de când a venit la noi, de când a făcut pregătirea cu noi. Tot timpul când a jucat, a marcat. Aşteptăm să revină, să fie cel care a fost în prima perioadă de la Farul.

E în baremul nostru salarial, nu are un salariu uriaş. E un băiat care a vrut să vină la noi, care ne apreciză. Dă tot ce are mai bun, atât a putut azi, vreo 55 de minute. În minutul 60 nu mai putea să ajungă la minge, ce să facem?

Trebuie să îi dăm timp, aşa cum le-am dat şi celorlalţi. Asta e, ăştia suntem, asta e puterea noastră. Nu avem mai multă putere deocamdată. Noi am cumpărat jucători la bani foarte puţini pentru că nu avem bani de achiziţie. Nu putem doar cu jucători pe care îi prindem cu bani puţini”, a spus Gică Hagi la conferinţa de presă ulterioară meciului cu UTA, încheiat la egalitate, 2-2.

Afla mai multe despre: gica hagifarulrivaldinho