Gică Popescu a urmărit meciul Rapid - FC Argeş! Ce l-a impresionat: ”E cel mai mare câştig”

Rapid

Gică Popescu a urmărit meciul Rapid - FC Argeş, scor final 2-1, şi a rămas impresionat.

Meciurile din noul sezon de Superligă au adus la stadion foarte mulţi suporteri. Ba chiar ieri, la meciul Rapid - FC Argeş, au fost prezenţi 11.577 de fani care au făcut o atmosferă incendiară în Giuleşti.

Gică Popescu, fostul mare internaţional român, a rămas impresionat de acest aspect.

„Mă bucur de prezenţa spectatorilor la stadion. Îmi lipseau fanii. Asta datorită revenirii echipelor de tradiţie. E cel mai mare câştig, revenirea oamenilor la stadion.

Una e să joci cu stadionul plin, alta e în pandemie, când auzi fundaşul stânga cum strigă la extrema dreaptă. Cel mai frumos lucru e prezenţa oamenilor la stadion, cu asta rămân după startul sezonului”, a spus Gică Popescu la Prima Sport.

Rapid - FC Argeş 2-1, în Superligă

Rapid a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sefer, în minutele 45 şi 64. Pentru oaspeţi a înscris Kait, în minutul 90+2, în propria poartă.

În minutul 79, de la rapidişti a fost eliminat Grigore.

Rapid: H. Moldovan – Morais, Săpunaru, Dr. Grigore, Fl. Ştefan – Kait, Crepulja, Al. Ioniţă (Papeau ’60) – Sefer (Pănoiu ’88), Dugandzic, V. Costache (Ciobanu ’60, Iacob ’82)).  Antrenor: Adrian Mutu.

FC Argeş: Straton – Tofan, Turda, M. Constantin, Vianna – Meza Colli (Covaci ’90), Njike (Alceus ’60) – Jakolis (Celestine ’77), Calcan (Donisa ’77), Bertrand (Garita ’60) – Işfan. Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Cartonaşe galbene: Ştefan ’23 / Tofan ’34, Prepeliţă ‘89

Arbitri: Ionuţ Coza – Mircea Mihail Grigoriu, Ferencz Tunyogi – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Radu Petrescu, Mircea Orbuleţ

Observator: Adrian Comănescu

Afla mai multe despre: gica popescurapid - fc arges