Gigi Becali a dictat schimbările în FCSB - Farul 2-3. MM, reacţie fără ocolişuri: "Ce se întâmplă la noi se ştie şi asta e realitatea!" | EXCLUSIV

În direct la Orange Sport, Mihai Stoica (57 de ani) a reacţionat fără ocolişuri când a fost întrebat despre schimbările care au surprins în meciul FCSB - Farul 2-3.

Înlocuirile lui Edjouma, Sorescu, Compagno şi Cordea din meciul FCSB - Farul 2-3, un adevărat thriller pe Arena Naţională, au surprins. Întrebat despre schimbări, MM a spus că "ce se întâmplă la noi se ştie şi asta e realitatea".

Mihai Stoica a recunoscut, fără ocolişuri, implicarea lui Gigi Becali în schimbările făcute de FCSB în partida cu Farul. Ieşirile lui Sorescu şi Edjouma de la pauză, dar şi înlocuirile lui Compagno şi Cordea, au surprins, având în vedere randamentul celor patru jucători înlocuiţi.

Ordinul "de sus" a determinat schimbările, iar Mihai Stoica nu s-a mai ferit să spună lucrurilor pe nume atunci când a fost adus în discuţi subiectul. "Are rost să mai discutăm? Ce se întâmplă la noi se ştie şi asta e realitate. Câteodată iese bine, câteodată nu iese.  Da. Dar nu aşa devreme!", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Expertul Orange Sport a spus că FCSB a avut ocaziile mai mari împotriva Farului: "Mi s-a părut că a jucat nimeni prost. Jocul era la discreţia noastră. Chiar dacă şi Farul a avut ocazii, pe nişte nesincronizări. Noi am avut trei ocazii rarisime", a mai spus MM.

FCSB - Farul 2-3, în Superligă

Farul Constanţa a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, formaţia FCSB, după un meci în care gazdele au condus până în minutul 90+4 cu 2-1. Constănţenii au înscris golurile victoriei în numai două minute.

În derbiul de pe Arena Naţională, bucureştenii au deschis scorul în minutul 47, prin Cordea, care a fructificat pasa lui Florinel Coman. Farul a egalat în minutul 56, dintr-o lovitură liberă executată de Alibec. După numai două minute, arbitrul Horaţiu Feşnic a cordat penalti la duelul dintre Cordea şi M. Popescu, iar Compagno a transformat, aducându-le în avantaj pe gazde. În minutul 71 Octavian Popescu a înscris, dar golul a fost anulat după consultarea VAR, din cauza unei poziţii de ofsaid. În minutul 90 Dawa a fost eliminat pentru fault din poziţie de ultim apărător şi meciul s-a schimbat total. Constănţenii au înscris de două ori în numai două minute, prin autogolul lui Omrani şi prin şutul lui Borza, în minutele 90+4 şi 90+6, iar Farul a revenit pe primul loc în clasament.

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Sorescu (Pantea 46) - Olaru, Ad. Şut, Edjouma (Fl. Coman 46) – Cordea (Miculescu 61), Compagno (Omrani 61), Oct. Popescu (Oaidă 79). ANTRENOR: Mihai Pintilii

FARUL: Aioani – Baravykas (Sîrbu 36), Larie, M. Popescu, Kiki (Borza 27) - T. Băluţă, Nedelcu (Sali 66), Artean - Alibec, L. Munteanu (Mazilu 65), Grameni (Casap 66). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Compagno 53, Olaru 69, Omrani 75, Pantea 81 / Grameni 4, Alibec 22, Nedelcu 28, M. Popescu 58

Cartonaş roşu: Dawa FCSB) min. 90

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Valentin Avram, Alexandru Cerei

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan - Vladimir Urzică

Afla mai multe despre: mihai stoicafcsbgigi becalischimbari