Gigi Becali, foarte nervos! Cum a fost luat prin surprindere la pauza, când a vrut să intervină la echipă: "Nu ştiam. Doamne fereşte!". I-a atacat pe Coman şi Vlad!

Gigi Becali (64 de ani) a reacţionat extrem de nervos după FCSB - CFR Cluj 0-1 şi şi-a făcut praf jucătorii, la capătul meciului câştigat de campioana României pe Arena Naţională. Omul de afaceri i-a luat la rând pe Andrei Vlad şi Florinel Coman.

FCSB a pierdut cu CFR Cluj, 0-1 pe Arena Naţională, şi i-a provocat furie lui Gigi Becali. Patronul "roş-albaştrilor" l-a distrus pe Florinel Coman şi a spus că nu e impresionat de Vlad, ba chiar i-a imputat golul marcat de CFR Cluj, prin care s-a făcut diferenţa.

Rangelo Janga a făcut diferenţa în derby-ul FCSB - CFR Cluj, de pe Arena Naţională. Campioana s-a impus cu 1-0, scorul preferat al lui Dan Petrescu, iar Gigi Becali a fost foarte nervos la finalul partidei, când i-a atacat pe Florinel Coman şi Andrei Vlad.

În plus, Becali a dezvăluit că a fost luat prin surprindere la pauza meciului, când a vrut să intervină la echipă, când a aflat că Andrei Dumiter nu e în lot. ”Eu habar nu aveam că Dumiter nu e în lot! În pauza meciului am aflat. De ce? Dar ce pot să fac eu, sunt om, nu pot să controlez tot. Nu am ce să fac! Când vezi o tâmpenie ca asta... îl ţinem pe Cristea, îl ţinem pe Bouhenna pe bancă. Doamne fereşte!”, a spus Gigi Becali, la Prima Sport.

Becali nu a fost mulţumit nici de Vlad, căruia i-a imputat golul primit. Nici Coman n-a scăpat, pentru ratarea din minutul 77: ”Vai, domne, că Vlad ce a apărat! Păi aia era execuţie uşoară (n.r. – la gol) Prinde, mă, balonul! Dacă respingi, respinge mai tare, dar era balon de prins. Şi eu prindeam. Doamne, ferească aşa ceva! Să nu poţi să dai, să respingi. Aşa ceva!?”.

Doarme pe teren, se plimbă! Dacă tu dormi, când te trezeşti, la revedere! Mai ratează oamenii, dar el, fără om pe el... el merge pe teren. E posibil să aibă aşa atitudine? Ce răbdare să mai am? Dar ce pot să fac? Dar nu avem atacant şi îl băgăm pe Coman. El nu era concentrat, el merge pe teren, aşa, nu ştiu la ce se gândea. Ce faci, mă? Mingea e în aer şi tu mergi pe teren?”.

Afla mai multe despre: gigi becalifcsbcfr clujmeciflorinel comanandrei vlad