Gigi Becali, în extraz: ”Să ne lăsaţi să ne pregătim de Liga Campionilor!”. Înţepătură pentru Dan Petrescu

Gigi Becali a fost în culmea fericirii după ce FCSB a învins-o pe CFR Cluj şi a scăpat o înţepătură şi pentru Dan Petrescu.

FCSB s-a impus cu 1-0, în deplasare, în derby-ul cu CFR Cluj, printr-un gol marcat de Edjouma, în minutul 85.

În ciuda frigului, cele două echipe au oferit un meci foarte bun, cu câteva ocazii foarte mari şi a ieşit în evidenţă mai ales evoluţia FCSB-ului din prima repriză.

Gigi Becali, în extaz după victoria cu CFR Cluj: ”N-am văzut aşa vijelie de joc ca aseară”

Patronul FCSB s-a declarat foarte încântat de jocul făcut de elevii lui Mihai Pintilii.

Gigi Becali i-a transmis un mesaj şi lui Dan Petrescu, cel care a declarat la finalul meciului că golul FCSB-ului a venit din nimic.

De asemenea, a folosit şi glumă făcută celebră de Cristi Borcea: ”Lăsaţi-ne să ne pregătim de Liga Campionilor”.

”N-am dat nicio şansă, mai ales în prima repriză am fost numai noi pe teren. Noi deja ne gândim să ne lăsaţi în pace, să ne pregătim de Liga Campionilor.

Golul nu a venit din nimic, golul a venit din jocul nostru din primul minut. Trebuia, Dumnezeu face dreptatea. Nu s-a schimbat nimic, nu aveai ce să schimbi. Dacă a jucat perfect echipa, când joacă nu se mai schimbă.

”N-am văzut aşa vijelie de joc ca aseară. Pac, pac, pac, pas din prima, pas din prima. Aşa vijelie n-am văzut! Noi n-am jucat niciodată asemenea vijelie de joc. Pas dintr-una, parcă eram... nici Barcelona nu juca aşa viteză”,
a spus Gigi Becali.

Gigi Becali vrea să-i schimbe din nou postul lui Tavi Popescu

Spre deosebire de alte partide, FCSB n-a surprins prin schimbările pe care le-a făcut la derby-ul cu CFR Cluj.

Gigi Becali spune că n-a fost nevoie de schimbări radicale, deoarece echipa a jucat foarte bine. Totuşi, este decis să-i schimbe din nou postul lui Tavi Popescu.

De altfel, Tavi Popescu este suspendat pentru partida din următoarea etapă, cu FC Voluntari, după ce a primit un cartonaş galben pentru faptul că a mers să salute galeria, imediat după ce a fost schimbat.

În locul lui Tavi Popescu va intra Florinel Coman, care a fost suspendat pentru derby-ul cu CFR Cluj.

Gigi Becali susţine că Florinel Coman ar putea rămâne titular pe postul de atacant stânga, în timp ce Tavi Popescu ar putea fi trecut pe alt post:

”Intră Coman, care s-ar putea să rămână acolo. Schimbăm postul lui Tavi”, a mai spus Gigi Becali.

Afla mai multe despre: gigi becali