Gigi Becali s-a convins şi de Lixandru! ”Nu va mai juca”. ”Preferatul” patronului de la FCSB sare din schemă după meciul cu Voluntari

Echipa FCSB a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Voluntari, în etapa a 13-a din Superligă.

Într-un meci disputat, dar fără multe cartonaşe galbene, FCSB şi FC Voluntari au jucat pe contre, iar elevii lui Charalambous au ratat mai multe ocazii. Compagno a ratat în minutul 11, apoi Armaş a scos la capul lui Compagno, în minutul 35, acelaşi Armaş a respins la şutul lui Octavian Popescu, douăzeci de minute mai târziu.

Raţă a ratat pentru oaspeţi în minutul 80, apoi Jesus Fernandez a scos şutul lui Miculescu, în minutul 82, iar Băluţă a trimis în bară, în minutul 90+5.. S-a terminat 0-0, FCSB are 30 de puncte şi e lider, în timp ce FC Voluntari e pe 12, cu 13 puncte.

Recent, Gigi Becali (65 ani) s-a declarat impresionat de Lixandru, despre care a spus că "şi-a câştigat statutul de titular". Azi, după meciul cu Voluntari, lucrurile pare că s-au schimbat iar noul preferat al patronului este deja OUT din echipă!

• Un gol în 9 meciuri are mijlocaşul în acest sezon la FCSB, în toate competiţiile

”De echipă n-am ce să spun. Jocul nostru a fost unul bun. Nu a fost foarte bun. Greşeala mea a fost a mea, cu Lixandru, care nu poate să joace acolo. Am încercat. Noi trebuie să facem experienţe, pentru a găsi formula ideală. Lixandru nu va mai juca inter. Am mai văzut ceva”, a declarat Gigi Becali.

• 300 de mii de euro este cota de piaţă a lui Lixandru, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.com

Echipele care au evoluat:

FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Ngezana, Radunovic (C. Ganea 75) – Lixandru (Pv. Popescu 46, Ad. Şut, Olaru - D. Rotariu (A.. Băluţă 46), Compagno (Miculescu 64), Fl. Coman (Oct. Popescu 40). ANTRENOR: Elias Charalambous

FC VOLUNTARI: J. Fernandez - Ricardinho, Cr. Paz, Armaş - R. Boboc, V. Raţa (Bozickovic 90), Crepulja, D. Andrei (A. Niţu 90), Carnat (Voican 86) – Nemec (Cocian 90), Dumiter (D. Florea 78). ANTRENOR: Ilie Poenaru

Afla mai multe despre: gigi becalilixandrufcsb