GOOOOOOOL Alexandru Mitriţă a marcat şi a calificat-o pe PAOK în semifinalele Cupei Greciei

Alexandru Mitriţă a marcat golul victoriei în meciul dintre AEK - PAOK din sferturile de finală din Cupa Greciei, scor final 1-2.

Mitriţă evoluează la PAOK sub comanda lui Răzvan Lucescu. Internaţionalul român a făcut un meci mare în această seară. A adus victoria echipei sale în minutul 90+7, scor final 1-2.

AEK a deschis scorul prin Simoes ’83. Pentru PAOK a egalat Kurtic ‘90+5, iar Mitriţă a fost cel care a stabilit scorul final. Mitriţă a intrat pe teren în minutul 64.

În penultimul act, PAOK va întâlni Olympiakos. În cealaltă semifinală vor juca Panathinaikos şi Lamia.

PAOK ocupă locul doi în clasament, cu 44 de puncte, cu nouă mai puţine decât liderul Plympiakos. Panathinaikos este pe 6, cu 30 de puncte.

Mitriţă a avut parte de o perioada de succes în MLS, unde a marcat 18 goluri în 49 de partide.

New York City FC l-a împrumutat apoi la Al Ahly pe perioada pandemiei pentru a fi mai aproape de casă, iar acolo a dat 4 goluri şi 5 assist-uri în 30 de partide.

Afla mai multe despre: paokalexandru mitrita