”Greşeală copilărească!”. Gică Hagi a comentat gafa lui Aioani din meciul cu U Cluj

Echipa Farul Constanţa a terminat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa U Cluj, în etapa a 13-a din Superliga.

La Ovidiu, clujenii au deschis scorul în minutul 16, când Cîmpanu a profitat de o neînţelegere între portarul Aioani şi Grameni. Farul a dominat apoi prima repriză, dar nu a reuşit să înscrie.

Egalarea a venit abia în minutul 66, de la golul lui Tudor Băluţă, care a primit o pasă extraordinară de la Budescu. S-a terminat 1-1, Farul a făcut primul egal în acest sezon şi e pe locul 6, cu 19 puncte. U Cluj are 16 puncte şi ocupă poziţia a 8-a.

Gică Hagi, antrenorul gazdelor, a vorbit despre remiza de azi.

”Am controlat jocul de la cap la coadă, foarte săraci în jumătatea adversară. Am făcut cu toate că am făcut şi unele greşeli. Din păcate sus nu am fost fini.

Am pierdut două puncte. Jucătorii au momente şi momente, dar e important ca echipa să producă. Louis Munteanu nu trece printr-o perioadă în care marchează.

Adversarul a fost ajutat să joace mai lent. Portarul să degajeze după 2 minute... (n.r. despre neînţelegerea din Aioani şi Grameni) Greşeală copilărească, dar e important că noi am produs fotbal şi după”, a declarat Hagi după meci.

Echipele care au evoluat:

• FARUL: Aioani – D. Sârbu, K. Boli, Larie (Rivaldinho 46), Kiki – T. Băluţă, Artean, Grameni (Borgnino 60) – Mazilu (E. Sali 71), L. Munteanu (N. Grigoryan 60), Budescu. ANTRENOR: Gheorghe Hagi
  • U CLUJ: P. Iliev – D. Oancea, Masoero (G. Miron 46), B. Mitrea, Chipciu – Doukoure (E. Manu 77), Bic – G. Cîmpanu (G. Simion 59), Nistor, Ianis Stoica (R. Silaghi 81) – D. Popa (V. Gheorghe 60). ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabău

Afla mai multe despre: u clujfarulgica hagi