Greşeala lui Joao Miguel, motiv de contradicţie între Dinu şi Panduru: "Coincidenţa e prea mare. Dă-mi voie să mă gândesc!" | EXCLUSIV

FC Argeș

Greşeala lui Joao Miguel (28 de ani), de la golul prin care CFR Cluj a deschis scorul în meciul cu FC Argeş (2-0), a provocat reacţii în studioul Orange Sport. Basarab Panduru a spus că nu se gândeşte că poate exista vreun aranjament sau ceva voit din partea lui Miguel, în schimb Cornel Dinu a fost mai suspicios.

Joao Miguel a greşit decisiv, când a încercat să trimită o minge înapoi la propriul portar, şi i-a oferit lui Gabriel Debeljuh pe tavă deschiderea scorului. CFR Cluj s-a impus cu 2-0 şi s-a distanţat la opt puncte în fruntea clasamentului.

La Minutul 91, Cornel Dinu şi Basarab Panduru s-au contrat pe tema fazei în care Joao Miguel a greşit. "Pandi" a spus că, după părerea sa, fundaşul portughez nu poate fi acuzat de ceva voit la faza respectivă, dar Cornel Dinu a fost mai suspicios în ceea ce-l priveşte pe Joao Miguel.

"Nu te poţi gândi la nimic, e slab. N-ai cum să dai pasele alea, să dai pe lângă minge. E slab!", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport, completat de Cornel Dinu.

La Minutul 91 a fost arătată şi o fază din meciul retur din sezonul regulat, CFR Cluj - FC Argeş 1-0, când acelaşi Joao Miguel a dat pe lângă minge la o fază în care Debeljuh a înscris golul de 3 puncte pentru campioana României: "Aţi arătat două faze... La ce meciuri? Hai să fim serioşi. Coicidenţa e prea mare. Dă-mi voie să mă gândesc", a declarat Cornel Dinu, la Minutul 91.

CFR Cluj - FC Argeş 2-0, în play-off-ul Ligii 1

CFR Cluj a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a treia a play-off-ului Ligii 1. Clujenii au un avans de opt puncte faţă de a doua clasată, FCSB.

Au marcat Debeljuh ’23 şi Dugandzic ’84.

În minutul 77, de la FC Argeş a fost eliminat Tofan.

CFR Cluj: Hindrich – Susic, Graovac, Burcă, Camora – Păun (Deac ’60), Boateng, Bordeianu (Sigurjonsson ’79) – Omrani (Yuri ’67), Debeljuh (Dugandzic ’79), Costache (Petrila ’46). Antrenor: Dan Petrescu

FC Argeş: Greab – Dobrosavlevici, Turda, Miguel (Tofan ’60), Latovlevici – Palic (Honciu ’85), Cr. Tănase (Dumitru ’61), Raynov, Işfan (Viana ’73) – Said, Ganea (Arias ’60). Antrenor: Andrei Prepeliţă

Cartonaşe galbene: Graovac ’25 / Tofan ‘76

Cartonaş roşu: Tofan ‘77

Arbitri: Marcel Bîrsan – Radu Adrian Ghinguleac, Ciprian Florin Danşa – George Cătălin Găman

Clasamentul play-off-ului este următorul: 1. CFR Cluj – 45 de puncte, 2. FCSB – 37, 3. Universitatea Craiova – 33, 4. FC Voluntari – 30, 5. Farul Constanţa – 25, 6. FC Argeş – 24.

Afla mai multe despre: joao miguelcornel dinubasarab panduruliga 1