Hagi surprinde după 5-2 cu Iaşi! Şi-a criticat jucătorii: "Nu e nicio explicaţie. Inadmisibil!"

Fotbal intern

Viitorul a umilit-o pe CSM Poli Iaşi, scor 5-2, dar Gheorghe Hagi a avut o reacţie surprinzătoare.

"Regele" a fost dezamăgit de evoluţia câtorva jucători.

"Mă felicit de un lucru. Cum le-am zis şi lor în vestiar. Am vorbit cu cei 3 atacanţi înainte de meci. Le-am zis că echipa are nevoie de ei. Când ei joacă bine, putem să marcăm, să câştigăm meciurile. Mă felicit pentru asta. Dar pe ceilalţi care au fost în teren sunt supărat, pentru că n-au făcut ce trebuia. Chiar dacă prima repriză am încercat să facem lucruri, să fim serioşi... După pauză, incredibil! Inexplicabil!

Nu e nicio explicaţie. Inadmisibil! Inadmisibil să nu mai fi serios, sa nu tratezi serios lucrurile, să nu faci la o vârstă de 19 - 20 ani, că-ţi dă un antrenor şansa, să fii atent ce trebuie să faci . Sunt supărat, dar mă felicit pentru cei 3 atacanţi, cu Eric, Chiţu şi Ţucudean. Au făcut bine, m-au ascultat", a declarat Hagi la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: viitorulcsm poli iaşigheorghe hagi