Halep l-a chemat de urgenţă pe Cahill. Ce i-a transmis australianul Simonei după umilinţa din primul set cu Plişkova

Simona Halep

Simona Halep a avut un start dezastruos de partidă în etapa a treia din Grupa Violet a Turneului Campioanelor, iar Karolina Plişkova s-a impus în primul set, scor 6-0, după doar 20 de minute.

În urma evoluţiei dezamăgitoare din primul set cu Plişkova, Simona Halep l-a chemat de urgenţă pe Darren Cahill pentru a o ajuta să treacă peste startul slab de meci.

"Loveşti mingea mult prea plat. Fiecare serviciu se duce pe forehand-ul ei, aşa că încearcă să-i dai mai multă înălţime loviturii. Nu te grăbi şi calculează cu mare atenţie fiecare punct. Totul merge foarte repede, încearcă să nu te mai grăbeşti.

Foloseşte loviturile cu efect. Dacă vei sta puţin mai în spate, vei avea mai mult timp de gândire, nu te grăbi, nu-i nicio problemă. Dă înălţime loviturilor, începe cu asta. Va fi totul mult mai greu pentru ea" , a fost mesajul transmis de Darren Cahill.

Afla mai multe despre: tenishalep